Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Sprzedaż koni

Hodowla i sprzedaż koni

Nasze Gospodarstwo zajmuje się hodowlą koni już od ponad 20 lat.

Nad doborem pary hodowlanej czuwa Pan Kazimierz Kosakowski - Wiceprezes Koła terenowego Związku Hodowców Koni Wielkopolskich. Jest to osoba, która już kolejne pokolenie pielęgnuje związki rodziny z końmi, zbiera i hołduje tradycjom, które są nierozerwalnie złożone z jeździectwem.

Jest to pasjonat, który stara się w miarę swoich możliwości podnosić stale jakość i markę koni rasy Wielkopolskiej. Dokłada on wszelkich starań by nasze konie wyróżniały się jak najlepszym charakterem, cechami użytkowymi oraz wyglądem. Nasze konie są coraz bardziej rozpoznawane i cenione, a wymiernym efektem pracy nad prawidłowością linii są wyróżnienia i dyplomy, które nasze konie zdobywają na czempionatach.

 

Jedna rzecz wyhodować, a druga wyszkolić.


Nad tym elementem czuwa z kolei Pani Halina Kosakowska, osoba kierująca życiem stajni w Raduszynie, utytułowana zawodniczka dyscypliny Ujeżdżenia, reprezentująca barwy Klubu Jeździeckiego Raduszyn.

Do tej pory w zakresie wyszkolenia pracowała z wieloma osobami. Ta praca została uhonorowana dwukrotnym zdobyciem medalu Mistrzostw Polski Amatorów w Ujeżdżeniu, wpierw brązowym, a w tym roku srebrnym.

Największy postęp jako zawodnik oraz osoba odpowiedzialna za przygotowanie młodych koni, poczyniła podczas stażu u Pana Trenera Andrzeja Sałackiego z LKJ Lewada. Miała tam okazję trenować pod okiem tego wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, oraz jego podopiecznych Pani Żanety Skowrońskiej i Katarzyny Popiołek.

Obecnie współpracuje z Panią Małgorzatą Morsztyn, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w dyscyplinie Ujeżdżenia oraz z jej podopieczną Panią Adą Menes, zawodniczką, sędzią oraz trenerem dyscypliny Ujeżdżenia w Wielkopolsce.

Zaangażowanie i pasja z jaką nasza rodzina współpracuje z końmi są gwarancją udanej hodowli. Zarówno od strony hodowlanej i szkoleniowej nasi podopieczni są gruntownie przygotowani do partnerstwa z człowiekiem, dzięki czemu wybór konia ze Stajni Raduszyn może się okazać początkiem naprawdę wspaniałej przygody ...