Aktualności

20.05. 2014

Pracowity weekend

Zaczęliśmy od zakupu nowego trailerka, gdy stary (ponad 30 lat) stweirdził że już mu starczy ...

17. 05 nasza reprezentacja obecna była na zawodach w Łopuchowie. Na tamtejszym parkurze stawiła się Aleksandra Boczkowska na Bonie oraz Noemi Marek na Mirado. Para Ola i Bona dzielnie walczyła w konkursie klasy Mini LL, ale widać że Bona zdobywa dopiero pierwsze szlify, i wzorem swojej mamy Baby Jagi, mimo skoczności jest dosyć trudna w prowadzeniu. Po wyłamaniach na przeszkodzie z przerażającymi deskami, nasza para musiała zejść z parkuru dwukrotnie.

Trochę lepszą formą wykazała się druga para, która po odważnym przejeździe również w klasie Mini LL, mogła pochwlić się jednym z dwóch czystych przejazdów w całym konkursie. Noemi z Mirado zajęli ostatecznie 2 miejsce.

Tego samego dnia, nieco później roczny Kadet i dwuletnia Marci stanęły w Gnieźnie w szranki z najpiękniejszymi źrebakami z naszego okręgu. Niestety nie wywalczyły czołowych pozycji, ale w rywalizacji z tak licznymi i pięknymi końmi nie wstyd ustąpić pola. Nasze koniki uplasowały się oba na 6 pozycji.

18.05 ponownie wybraliśmy się na zawody, tym razem do Gniezna. Pojechali tam debiutujący Andrzej Kosakowski na debiutującym Barczello oraz Halina Kosakowska z Babilonem.

Para młodsza stażem startowała w konkursie klasy Mini LL oraz Kuce. Pierwszy przejazd obnażył nieprzygotowanie pary do startu w zawodach z kolorowymi przeszkodami. Pierwszy przejazd zakończony został z około trylionem punktów karnych. Na szczęście po cennych wskazówkach Haliny na rozprężalni w drugim przejeździe udało się pokonać parkur z wysokością przeszkód 50 cm na czysto i w normie czasu. Jako wisienkę na torcie po udanym przejździe udało się wylosowac pucharek za pierwsze miejsce. Zawodnik w tym miejscu chciałby podziękować ekipie oraz budce sędziowskiej za ciepłe słowa po emocjonującym starcie.

Największą rewelację sprawiła jednak nasza najbardziej doświadczona zawodniczka startująca na swoim najlepszym koniu - Babilonie. Startowali oni w konkursie klasy LL z trafieniem w normę czasu. Para ta po bardzo ładnym przejeździe uplasowała się na pierwszym miejscu i długo prowadziła. Ostatecznie wśród kilkudziesięciu zawodników zajęli 3 miejsce, tracąc 0,01 sekundy do 2 miejsca.

Podsumowując był to długi i owocny w wydarzenia weekend. Dziękujemy Wszystkim ekipom które z nami były i nas wspierały zarówno w Łopuchowie jak i w Gnieźnie. Bez Was nie byłoby tych sukcesów!

Dziękujemy fotografom za wspaniałe zdjęcia: Piotr Graczyk, Zuza Mąka, Irena Lisiecka, Marta Weronika Urbaniak, Katarzyna Arczykowska oraz Hania Krych!

Warning: Parameter var is not known by module Album dropped in /home/platne/kosakowscy/public_html/kosakowscy/lib/misc.functions.php on line 1411