Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

11.11. 2011

Hubertus Niepodległościowy


Nasza stajnia wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zorganizowała uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej gminie...

 

Obchody Święta Niepodległości w naszej gminie wypadły świetnie. Uczestnicy imprezy zgodnie podkreślają , że połączenie oficjalnych obchodów z częścią festynową to strzał w dziesiątkę. 

 

Po mszy w kościele św Jakuba w starej części Murowanej Gośliny, burmistrz wygłosił krótkie przemówienie, po którym delegacje różnych środowisk złożyły wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Należy wspomnieć, że po raz pierwszy  została również  złożona wiązanka w imieniu naszego klubu. Wiele osób podkreślało, jak pięknie podczas przemówienia i składania wiązanek prezentowały się konie z naszej stajni oraz bryczki zaproszone ze stajni sąsiadujących.

 

W dalszej części obchodów uformowany został pochód prowadzony przez Marszałka Bractwa Kurkowego Jarosława Dobrowolskiego, który przemaszerował ulicami miasta. W kolumnie oko szczególnie przyciągał szyk konny z Ułanami na czele.

 

Po przyjeździe na boisko koło plebanii na Zielonych Wzgórzach odbył się koncert pieśni patriotycznych wspólnie odśpiewanych przez harcerzy oraz gości zebranych na imprezie przy akompaniamencie orkiestry dętej z Murowanej Gośliny. Nasze amazonki wybrały się na symboliczne poszukiwanie lisa, a w tym czasie odbył się następny koncert, tym razem sygnałów myśliwskich wykonanych przez sygnalistów myśliwskich. Następnie zaśpiewał Pan Jan Kaseja. W tym czasie bracia z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego zorganizowali tradycyjne Strzelanie Niepodległościowe w strzelnicy krytej pod ratuszem.

 

Podczas imprezy rozdawana była grochówka, herbata oraz grzane wino, a na ognisko, które rozgrzewało zebranych przygotowane były kiełbaski. Cały czas kursowały również bryczki, którymi można było się przejechać. Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko aktualnego Mistrza Polski kowala-podkuwacza Pana Adama Kosakowskiego, który na nasze zaproszenie dał pokaz kowalski, rozdając jednocześnie małe podkowy na szczęście. Do samego końca imprezy otoczony był on wianuszkiem ludzi oglądających jak sprawnie można posługiwać się młotem i szczypcami.

 

Parę minut po godzinie 15, odbył się pokaz konny, na który czekali wszyscy zebrani. W takt poloneza instruktorki, zawodniczki oraz jeźdźcy z naszej stajni wykonali fenomenalny pokaz kadryla z udziałem 10 koni!

Efekt, który uzyskały zaledwie po paru treningach był zachwycający, a publiczność oglądała ich występ z dużym zainteresowaniem, reagując często brawami. Wszystkie dziewczyny bardzo starannie zaprezentowały kunszt jeździecki na najwyższym poziomie. Film wideo nie jest co prawda w stanie oddać kunsztu jaki został zaprezentowany, ale daje pewien obraz wysiłku włożonego przez amazonki podczas pokazu kadryla.

Po kadrylu część amazonek wykonała bardzo atrakcyjny pokaz skoków synchronicznych przez naturalne przeszkody. Zaprezentowały wysoki poziom umiejętności skokowych oraz przedstawiły wspaniałe show, na które publika bardzo żywo zareagowała. Zapraszamy do obejrzenia skoków synchronicznych.

 

Po skokach przystąpiono do części imprezy bardziej związanej z Hubertusem, czyli do gonitwy za lisem. Lisią kitę przypięła do ramienia jedna z zawodniczek KJ Raduszyn - Joanna Żak na Midasie. Sygnaliści myśliwscy dali sygnał "rogiem myśliwskim" do rozpoczęcia polowania, a następnie do osaczania sygnałem "naganka rusza". W takt dopasowanej muzyki, goniący uformowali szpaler i zaczęli zbliżać się do lisa, który w tym czasie odjechał na drugą część placu. Jeźdźcy w bardzo efektowny sposób osaczyli lisa, zamykając go ciasnym pierścieniem. Jednak lis był na tyle sprytny, że zdołał się dwa razy wymknąć nagance. Gdy myśliwi dali sygnał do gonitwy, wszystkie konie ruszyły za lisem. Po krótkiej pogoni, lisa złapała Joanna Bulińska, jadąca na Madei. Cała inscenizacja oraz gonitwa zrobiły bardzo duże wrażenie na publiczności.

Na koniec imprezy udekorowano konie tradycyjnym floe, wręczono nagrodę za złapanie lisa oraz puchary drużynom orgnizacji mundurowych w konkursie Strzelania Niepodległościowego. Wszyscy organizatorzy mogli się w końcu odprężyć, a goście jeszcze przez jakiś czas wspólnie biesiadowali przy ognisku.

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na ich życzliwość również przy okazji innych imprez.

 Organizatorami imprezy byli:

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie

Klub Jeździecki Raduszyn

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Murowanej Goślinie

Stowarzyszenie "Dzieje"

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w różny sposób w organizacji obchodów  Święta Niepodległości:

proboszczowi parafii pw. św. Jakuba ks. Ludwikowi Dudzie,

proboszczowi parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa ks. Markowi Chmarze

ks. Mariuszowi Koronowskiemu

Klubowi Jeździeckiemu w Raduszynie

Jeźdźcom Stajni Raduszyn

Panu Adamowi Kosakowskiemu

Komisariatowi Policji w Murowanej Goślinie

Straży Miejskiej w Murowanej Goślinie

Orkiestrze Dętej OSP pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego

Związkowi Harcerstwa Polskiego

ZS STRZELEC OSW

Spółdzielni Mieszkaniowej "Zielone Wzgórza"

Panu Konradowi Strykowskiemu

Panu Piotrowi Dybowskiemu

Fundacji Ludwika Maciąga EOS

Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Rolnik

Kawalerzystom

Sygnalistom

Pani Honoracie Żak

Pani Marii Przymuszał

Panu Stochajowi

 

 

 
Warning: Parameter var is not known by module Album dropped in /home/platne/kosakowscy/public_html/kosakowscy/lib/misc.functions.php on line 1411
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy
 • U.K. Kosakowscy