Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

21.05. 2012

Szkolenie w Pławnie


Szkolenie jeździeckie w Pławnie

Od 19 do 20 maja 2012 roku odbyło się w Pławnie szkolenie jeździeckie pod okiem Pani Małgorzaty Morsztyn. Odbyło się ono na terenie przepięknie położonej i urządzonej stadniny Pana Piotra Dybowskiego. Na to szkolenie zaproszenie uzyskały aż dwa konie z naszej stajni: Karczmarz i Babilon. Z naszymi końmi na szkolenie wybrała się zawodniczka naszego Klubu - Halina Kosakowska.

Organizatorem szkolenia byla Pani Ada Menes, osoba z którą od niedawna współpracujemy w zakresie szkolenia jeździeckiego dla zawodniczek naszego klubu.  Pani Menes już jakiś czas trenowała i pozostaje w stałym kontakcie z Panią Morsztyn, dzięki czemu była w stanie zorganizować jej przyjazd do Pławna.

Pani Morsztyn jest wybitną specjalistką w dziedzinie ujeżdżenia oraz jest jednym z prekursorów stosowania metod naturalnych przy nawiązaniu porozumienia z koniem. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski w Ujeżdżeniu, a do niedawna była najwyżej w historii sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski w Pucharze Świata w tej dyscyplinie. Jest niewątpliwie autorytetem w dziedzinie jeździectwa oraz bardzo niezwykłą postacią w świecie jeździeckim.

Dwudniowe szkolenie polegało na przeprowadzeniu trenigów dla ośmiu par. Każda para miała około godzinny trening, resztę czasu poświęcając na przypatrywanie się treningom pozostałych osób. Warto było przysłuchiwć się cennym wskazówkom oraz zobaczyć jak wprawny szkoleniowiec wychwytuje drobne niuanse i stopniowo korygując postawę, i oddziaływanie pomocami, prowadzi parę do lepszej harmonii.

Dzięki temu szkoleniu zapoznaliśmy się z nowymi technikami współpracy z koniem, zadano nam do przeczytania masę lektur oraz pokazano na co zwrócić uwagę by uzyskać większe zgranie poprzez poprawę komunikacji z koniem. Teraz pozostało nam jedynie zabrać się do pracy i wcielać nowe umiejętności w życie, dzięki czemu nasze konie będą jeszcze lepiej wyszkolone.

 

 

Warning: Parameter var is not known by module Album dropped in /home/platne/kosakowscy/public_html/kosakowscy/lib/misc.functions.php on line 1411
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy