Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

22.08. 2017

Po Festynie


 

    W ubiegłą sobotę 19.0817 r. odbyła się kolejna edycja Festynu Żelaznej Podkowy. Jak co roku zawody oraz festyn odbyły się na terenie Gospodarstwa Rolnego Państwa Urszuli oraz Kazimierza Kosakowskich, a organizatorem zawodów był Klub Jeździecki Raduszyn. Impreza ta już na dobre zagościła w kalendarzu jeździeckim oraz wydarzeń gminy. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, dobrej pogodzie, zaangażowaniu organizatorów oraz wolontariuszy ponownie udało się w Raduszynie zgromadzić tłumy!

    W tegorocznej edycji mogliśmy oglądać zmagania w czterech konkursach o wzrastającym stopniu trudności. Każdy konkurs odbywał się w innej formule, tak by zebrana publiczność miała okazję zapoznać się jak najbardziej z niuansami rywalizacji w skokach przez przeszkody. Parkur ułożony przez Pana Piotra Sokołowskiego - gospodarza toru na naszej imprezie był bardzo ciekawy i widowiskowy, a jednocześnie na tyle przemyślany że większość jeźdźców nie miała z nim zbyt dużych problemów.

    W konkursie nr 1 - Klasy Mini LL 60 cm odbyło się 35 przejazdów. Konkurs ten przeznaczony był dla kucy, młodych jeźdźców oraz młodych koni. Głównym zamysłem dla tego konkursu jest stworzenie okazji do zdobycia doświadczenia przez jeźdźców oraz konie, stąd niewielka wysokość 60 cm. W konkursie tym zwyciężyła Pola Gumienna na Frejce reprezentująca barwy KJ Liljówki Stęszewko - para dosłownie przefrunęła przez parkur niczym pocisk. Drugie miejsce wywalczyła Michalina Dobrzyńska na Orce reprezentująca LKJ przy Stadninie Koni Mieczownica. Zaraz za nią była Oliwia Palacz na Nokii, reprezentant KJ Liljówka Stęszewko. W konkursie tym startowały również reprezentantki Sekcji Jeździeckiej Klubu Jeździeckiego w Raduszynie, prowadzonej przez Pana Marcina Fiedlera - Jagoda Henclewska, Anita Kolanus oraz Nicole Wierzejewska. Dziewczyny zaprezentowały bardzo dobrym poziom i uzyskały dobre wyniki. Jagoda zajęła ostatecznie 8 miejsce, Nicole 11, a zaraz za nią na 12 pozycji ukończyła Anita. Można było również zobaczyć reprezentantkę Klubu Jeździeckiego w Raduszynie, prowadzoną przez Panią Halinę Kosakowską. Hania Och-Oleksy na Babilonie zajęła 9 lokatę w konkursie.

    W drugim konkursie klasy LL liczyło się jak najdokładniejsze trafienie w wyznaczony czas. Parkur na wysokości 75 cm najbliżej normy ukończyła Marta Orlikowska na Norino, reprezentująca barwy UKS Master Gniezno. Z naprawdę niewielką stratą drugie miejsce wywalczyła Julia Wrzesińska na wałachu Huber Dream L, reprezentująca barwy KJ Liljówka Stęszewko. Tuż za nimi na miejscu trzecim ukończyła Shamaya pod Martą Kaźmierczak. W tym konkursie ponownie mogliśmy kibicować reprezentantom gospodarzy. Aleksandra Andrzejewska na Mirado zajęła bardzo wysokie 6 miejsce na 36 przejazdów. Zaraz za nią uplasowała się koleżanka z Klubu Hania Och-Oleksy na Babilonie.

    Trzeci konkurs klasy L rozgrywany był na wysokości 90 cm. Ta wysokość stanowi dla koni już jakieś wyzwanie. Konkurs rozgrywany był w formule dwufazowej, tzn. pierwsze przeszkody należało po prostu pokonać bezbłędnie i nie przekraczając wyznaczonego czasu, natomiast druga część parkuru była przeznaczona do jak najszybszego pokonania. Sztuki tej dokonała Joanna Krzyżostaniak na koniu Eschnapur z SKJ Leśna Podkowa. Zaraz za nią uplasowała się Michalina Dobrzyńska na klaczy Zafira reprezentująca LKJ przy Stadninie Koni Mieczownica. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Starzyńska na Kwirynie, para reprezentująca Ostrowo Młyn. W tym konkursie ponownie znaleźli się reprezentanci Klubu Jeździeckiego Raduszyn. Tym razem były to Aleksandra Andrzejewska na Mirado, oraz nasza instruktorka Joanna Żak na koniach Cupido oraz Banicja. Joanna zajęła 15 miejsce na Cupido oraz 16 na Banicji, natomiast Aleksandra zajęła miejsce 18.

    Ostatni konkurs L1 rozgrywany był na wysokości 105 cm. W konkursie dokładności z rozgrywką rywalizacja przebiega bardzo podobnie jak w poprzednim konkursie, z tą różnicą że zawodnicy którzy pokonają pełnowymiarowy parkur bezbłędnie i w normie czasu jadą nie natychmiast po zakończeniu swojego przejazdu ale czekają aż wszyscy ukończą starty. W tym wymagającym konkursie ponownie na pierwszym miejscy stanęła Joanna Krzyżostaniak na Eschnapurze, reprezentująca LKJ Leśna Podkowa. 2 sekundy za nią rywalizację ukończył Łukasz Brzóska na koniu Black & White z KJ Abrasives Group. Zaraz za nim na trzecim miejscu ukończyła rywalizację Gabriela Starzyńska na Kwirynie reprezentująca Ostrowo Młyn. Nasza reprezentantka Joanna Żak startowała na Cupido i uzyskała 15 miejsce.

Komplet wyników rywalizacji

    Zawody przebiegały wyjątkowo sprawnie i bez problemów, nad czym czuwała komisja sędziowska w składzie Pan Włodzimierz Chmielnik - sędzia główny zawodów, Pan Tomasz Chmielnik - II sędzia, Pani Halina Kosakowska - komisarz zawodów oraz Pan Tomasz Szymoniak - obsługa komputerowa.

    Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich zaangażowanych i odpowiedzialnych za sukces tej imprezy, ale bardzo ważne słowa podziękowania należą się gospodarzom imprezy, Państwu Urszuli i Kazimierzowi Kosakowskim. Bardzo dziękujemy również za życzliwą obecność Panu Stanisławowi Woźniakowi, Radnemu Powiatu Poznańskiego oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Murowana Goślina Panu Dariuszowi Urbańskiemu, którzy wręczali nagrody oraz puchary w poszczególnych konkursach.

    Oprócz zawodów hippicznych, które stanowiły największą atrakcję imprezy, odbywały się wystawy prac artystycznych, zdjęć oraz rysunków o tematyce konnej, funkcjonowała strefa animacji z oprowadzankami zorganizowanymi przez Panią Katarzynę Najewską, oraz zajęciami z pierwszej pomocy organizowanymi przez grupę ratownictwa medycznego ParaMed. Pana Marcin Fiedler aktywizował uczestników na Mini Parkurze, Piotr Henclewski, Olej-Serwis, zorganizował przejazdy samochodami terenowymi, pojawili się nawet Ułani z 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich z krótką prelekcją i wystawą sprzętów wojskowych. Jedną z największych atrakcji zorganizowała Pani Aleksandra Henclewska, która wraz z pomocą wolontariuszy zorganizowała stoisko Loterii Fantowej.

    Bardzo dziękujemy za udział w konkursie pieczenia ciast. W konkursie tym udział wzięło 17 ciast, wszystkie bardzo smakowały uczestnikom imprezy! Najwyżej ocenione przez komisję w składzie Tobiasz Siniawski, Jagoda Henclewska oraz Andrzej Kosakowski zostały:

- Ciasto Nicole Wierzejewskiej

- Ciasto Wiktorii Wasielewskiej

- Ciasto Pani Piechockiej

    Ogromne słowa podziękowania kierujemy do Wolontariuszy oraz naszych stałych współpracowników. Bez Was nie byłaby możliwa tak sprawna realizacja imprezy. Serdecznie dziękujemy za Waszą ciężką pracę!

    Festyn Żelaznej Podkowy jest bardzo dużą imprezą, która ma szansę realizacji w takiej formule przede wszystkim dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, ale równie ważne jest wsparcie instytucjonalne oraz sponsorów. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować następującym osobom oraz instytucjom:

- Powiat Poznański

- Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina, Pan Dariusz Urbański

- Pan Jarosław Dobrowolski

- Salon Jeździecki JHorse

- Internetowy Sklep Jeździecki NordHorse

- PaRaMed Paweł Antczak - grupa ratownictwa medycznego

- Warsztat Samochodowy Piotr Henclewski Olej-Serwis

- Gospodarstwo Rybackie Ludzkowscy

- Vox

- Unilever

- Winx

- Ulotki.com

    Tegoroczna edycja imprezy była ogromnym sukcesem i przyciągnęła setki rodzin z Murowanej Gośliny oraz z całego Powiatu Poznańskiego. Mamy nadzieję, że o następnych edycjach będziemy mogli pisać podobnie.