Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

24.10. 2017

Po finale PSR 2017


Nietypowo bo w niedzielę, 22.10 odbyły się Zawody Wewnętrzne w Skokach przez Przeszkody. Był to czwarty Etap Pucharu Stajni Raduszyn - finał cyklu.

Ponownie konie na zawody były losowanie. Nie każdy wylosował takiego wierzchowca jakiego by sobie wymarzył, tym bardziej cieszymy się, że mimo wszystko wystartowało Was tak wielu. Niestety nie wszyscy mogli wystartować ze względu na kontuzję Mony.

Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale kibice dopisali. Wszyscy przetrwaliśmy jakoś niedzielne starty między innymi dzięki gorącemu dopingowi. Na starcie w 1 Konkursie o wysokości przeszkód 40 cm mogliśmy oglądać aż 15 przejazdów.

Dla wielu zawodników w tym konkursie były to pierwsze zawody skokowe, ale mimo tremy wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili. Niestety nie wszystkim udało się ukończyć parkur, ale miejmy nadzieję że nie zniechęcą się i spróbują poprawić swój wynik przy następnej okazji.

Najszybszym przejazdem bez punktów karnych popisała się Wanessa Krupa na koniu Jagoda - zawodniczka Sekcji KJ Raduszyn pokonała parkur w czasie 39,55 s.

II miejsce zajęła magdalena Bach-Żelewska na koniu Pokusa, czas 44,35 s również bez punktów karnych.

Z trzecim czasem pojawiła się na mecie Ewa Perczak na koniu Jagoda w czasie 53,06 s.

W drugim konkursie tego dnia o wysokości przeszkód 60 cm najlepiej poradziła sobie Wiktoria Wasielewska na koniu Baelweder, która pokonała parkur bezbłędnie w czasie równo 29 sekund.

Zaraz za nią ukończyła parkur Martyna Paczkowska na koniu Madea, bez punktów karnych w czasie 29,40 s.

Trzecie miejsce wywalczyła Iza Dobak również na Belwederze , bez punktów karnych w czasie 36,40 s.

Rywalizacja była bardzo wyrównana - dziewczyny świetnie się spisały, można było oglądać znakomity spektakl podczas tych zawodów. 60 cm w parkurze jest to już pewna wysokość i dla koni, i dla jeźdźców - doskonale to widać po wynikach z tego konkursu. 

Ponadto niedzielny parkur był finałem zmagań w Pucharze Stajni Raduszyn w 2017 roku i był to parkur trudniejszy niż w poprzedniej edycji.

Wyniki IV Etap PSR 2017

Patrząc na wyniki należy pamiętać, że konie były losowane i nie zawsze zawodnik trafił na konia, na którym czuje się najlepiej. Jest to dodatkowa trudność, oprócz stresu związanego ze startem, rywalizacją i ogólnie zawodami. Mimo tych trudności poziom jazdy dziewcząt był dobry, dziewczyny sprawiały wrażenie bardzo zmotywowanych i dobrze przygotowanych do zawodów.

Jednym z najważniejszych celów Pucharu Stajni Raduszyn jest podnoszenie poziomu wyszkolenia wśród naszych jeźdźców. Z etapu na etap widać jak ta idea jest realizowana, dzięki motywacji zawodniczek i znakomitej pomocy naszych instruktorów.

Podsumowanie cyklu pierwotnie miało się odbyć przy ognisku po zawodach, jednakże pogoda pokrzyżowała nam szyki. Planowane zakończenie uroczyste zakończenie cyklu, wręczenie nagród i pamiątkowych pucharów odbędzie się podczas Wigilii Stajennej w Raduszynie 16 grudnia. Więcej szczegółów podamy bliżej daty imprezy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia podczas następnych zawodów! 

Warning: Parameter var is not known by module Album dropped in /home/platne/kosakowscy/public_html/kosakowscy/lib/misc.functions.php on line 1411
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy
  • U.K. Kosakowscy