Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

24.10. 2017

Finał PSR 2017


Nietypowo bo w niedzielę, 22.10 odbyły się Zawody Wewnętrzne w Skokach przez Przeszkody. Był to czwarty Etap Pucharu Stajni Raduszyn - finał cyklu.

Ponownie konie na zawody były losowanie. Nie każdy wylosował takiego wierzchowca jakiego by sobie wymarzył, tym bardziej cieszymy się, że mimo wszystko wystartowało Was tak wielu. Niestety nie wszyscy mogli wystartować ze względu na kontuzję Mony.

Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale kibice dopisali. orącego dopingu na starcie w 1 Konkursie o wysokości przeszkód 40 cm pojawiło się 13 zawodników.

Dla wielu zawodników w tym konkursie były to pierwsze zawody skokowe, ale mimo tremy wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili. Niestety nie wszystkim udało się ukończyć parkur, ale miejmy nadzieję że nie zniechęcą się i spróbują poprawić swój wynik przy następnej okazji.

Najszybszym przejazdem bez punktów karnych popisała się Wiktoria Wasielewska na koniu Jagoda - para ta pokonała parkur w czasie 44,32 s.

II miejsce zajęła Gaja Bromberek na koniu Euro, czas 50,56 s również bez punktów karnych.

Z trzecim czasem pojawiła się na mecie Aleksandra Perkowska na koniu Euro w czasie 52,41 s.

W drugim konkursie tego dnia o wysokości przeszkód 60 cm najlepiej poradziła sobie Natalia Idzik na koniu Barnaba, która pokonała parkur bezbłędnie w czasie równo 30 sekund.

Zaraz za nią ukończyła tryumfatorka z poprzedniego konkursu Wiktoria Wasielewska na koniu Barnaba, bez punktów karnych w czasie 32,38 s.

Trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Ratajczak również na Barnabie , bez punktów karnych w czasie 34,19 s.

Rywalizacja była bardzo wyrównana - dziewczyny świetnie się spisały, można było oglądać znakomity spektakl podczas tych zawodów. 60 cm w parkurze jest to już pewna wysokość i dla koni, i dla jeźdźców - doskonale to widać po wynikach z tego konkursu.

Wyniki III Etap PSR 2017

Patrząc na wyniki należy pamiętać, że konie były losowane i nie zawsze zawodnik trafił na konia, na którym czuje się najlepiej. Jest to dodatkowa trudność, oprócz stresu związanego ze startem, rywalizacją i ogólnie zawodami. Mimo tych trudności poziom jazdy dziewcząt był dobry, dziewczyny sprawiały wrażenie bardzo zmotywowanych i dobrze przygotowanych do zawodów.

Jednym z najważniejszych celów Pucharu Stajni Raduszyn jest podnoszenie poziomu wyszkolenia wśród naszych jeźdźców. Z etapu na etap widać jak ta idea jest realizowana, dzięki motywacji zawodniczek i znakomitej pomocy naszych instruktorów.

Bardzo się cieszymy z licznej frekwencji podczas zawodów! Ze względu na dobro koni, które podczas wakacyjnego wypoczynku mają sporo dodatkowej pracy, ostatni Etap PSR 2017 rozegrany zostanie najprawdopodobniej we wrześniu tego roku.

Wkrótce podamy propozycje dla IV Etapu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia podczas następnych zawodów!