Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

05.06. 2019

ZRiT - A Raduszyn


W sobotę 25.05 odbyły się w Raduszynie zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu.

Były to jedne z największych i jednocześnie najlepiej zorganizowanych i ocenianych zawodów w naszej stajni.

Smaku imprezie dodała ranga, po raz pierwszy odbyły się u nas zawody Regionalne, w dodatku Eliminacje Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

Do tego momentu byliśmy dobrze przygotowni, natomiast zaskoczyła nas bardzo duża frekwencja. Całe szczęście kilku zaowdników się wycofało i odbyły się "zaledwie" 103 przejazdy... Gdybyśmy zostali z jednym czworobokiem, mogłoby to zająć ok. 15 godzin, a tak uwinęliśmy się w godzin 12. Jest to również zasługa dobrze zdyscyplinowanych i usposobionych zawodników, z którymi bardzo dobrze nam się współpracowało w tym względzie :-)

Udało się zorganizować drugi czworobok oraz dodatkowego sędziego. W tym miejscu dziękujemy za wsparcie Stajniom Łopuchowskim, a w szczególności rezydującym tam Marcie Wiśniewskiej, Magdalenie Nowaczyk-Karpińskiej oraz Annie Śledzik za wsparcie orgniazacyjne i czworobok, a także Pani Agnieszce Kowalczyk, która nas poratowała sędziowsko.

Największą frekwencję odnotowaliśmy jak zazwyczaj to bywa na najniższych klasach w ramach zawodów towarzyskich. 

W Programie L-1 zwyciężyła z wynikiem ponad 64 % Zuzanna Lis na HERR GALLI z KJ Podkowa Gruszczyn. Za nią uplasowała się z wynikiem 63,684 % Joanna Kmieciak na koniu, który przyprawił o ból szczęki konferansjera, COELENHAGE'S CRISTHA z KJ Gronówka. Trzecie miejsce należało do Aleksandry Krawczyńskiej na APIS z JUKS Abakus Kaczyna z wynikiem 62,895 %

Jednocześnie razem z zawodami towarzyskimi odbywały się zawody o Puchar Stajni Raduszyn w którym rywalizacja jest w tym bardzo zacięta. Tutuj znajdziecie Państwo wyniki tej rywalziacji w Etapie II.

W drugim konkursie towarzyskim, czyli L-3 rywalizacja odbywała się na dużym czworoboku pod okiem Pani Moniki Warych. W tym najliczniej obsadzonym konkursie zwyciężyła reprezentantka gospodarzy. Halina Kosakowska i MEFISTO odnotowali bardzo dobry wynik 69,773%. Niedaleko za nimi z wynikiem 69,091 % na PRADA upladowała się Anna Maria Kluza z LKS Cwał Poznań. Za nimi zaś znalazłą się Dorota Tyszkiewicz na WIWIEN, którzy uzyskali 68,864 %

W zawodach regionalnych w programi P-1 gdzie sędziowała Pania Liliana Jachimowicz oraz Pan Jerzy Łukomski wyniki prezentowały się następująco, pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Futro na JUDEA z KJ Sokół Damsławek 63,600 %. Drugie miejsce wywalczyła Halina Kosakowska i BABILON z wynikiem 63,200 %, a trzecie Antonina Roemer i CYCERON z notą 62,600 % z KS Grand Horse Suchy Las.

Bardzo cieszyła nas bardzo wysoka dyspozycja zawodników reprezentujących KJ Raduszyn. Atut swojego boiska jest nie do przecenienia, zwłaszcza gdy dopisała nam relatywnie spora publiczność, i to z tych aktywnych :-)

W Eliminacjach rywalizacja kształtowała się zgodnie z opisem Pani Liliny Jachimowicz.

Jak zwykle najbardziej interesującą częścią okazały się baraże pucharowe, które przyniosły nieco zmian.

W grupie młodzików umocniła się na czele Jolanta Kóska, która zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 7,1, natomiast miejsce drugie i trzecie zajmują obecnie Zuzanna Przybylska i Zuzanna Antkowiak.

W Juniorach Na Kucach na miejsce pierwsze przesunęła się Julia Antkowiak, a za nią plasują się Aleksandra Krawczyńska i Dominika Siudzińska.

W licznej grupie Juniorów Na Dużych Koniach  pewnie prowadzi Taja Zoll, na miejscu drugim jest Alicja Michalska, a miejsce trzecie zajmuje nieobecna w Raduszynie poprzednia liderka Marysia Karnabal.

W kategorii Open, cieszącej się również dużą popularnością, pozycję liderki zajmuje w aktualnym rankingu Anna Śłedzik, miejsce drugie – Celina Urbanowicz, a miejsce trzecie – Alicja Michalska.

W prestiżowej grupie Seniorów obecnie na miejsce pierwsze przesunęła się Katarzyna Woźniak, a minimalnie za nią znajduje się Anna Śledzik. Miejsce trzecie zajmuje Natalia Ładniak – Zdziera.

Warto wspomnieć iż puchary i trofea w każdym konkursie oraz pula nagród ponad 2000 zł były możliwe tylko dzięki wsparciu licznych sponsorów, którym stokrotnie dziękujemy:

Gospodarstwo Rolne U. K. Kosakowskich

Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek

Lecznica dla Koni lek. wet. Piotr Stachowiak

Stowarzyszenie Dzieje oraz Park Dzieje

Zakłady Drobiarskie Koziegłowy z o.o.

Foto i Basta

JHorse Salon Jeździecki

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na następne – dwudniowe – rozgrywki w Łopuchowie, które odbędą się 15 i 16 czerwca!

Pełne wyniki rywalizacji z Raduszyna dostępne są tutaj.