Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

08.09. 2019

Wyniki MWA


             W sobotę 7.09.19 r. odbyły się w Raduszynie Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu. Impreza ta miała już swoją IV edycję i jawi się jako jedno z najważniejszych wydarzeń hippicznych w Wielkopolsce. Bardzo cieszy nas niezła frekwencja oraz jakość przejazdów par oglądanych w minioną sobotę. Organizatorem imprezy jest Klub Jeździecki Raduszyn przy ogromnym wsparciu Gospodarstwa Rolnego Państwa Urszuli i Kazimierza Kosakowskich.

            Opisując imprezę w telegraficznym skrócie, są to zawody rangi towarzyskiej w dyscyplinie Ujeżdżenia. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu w dwóch kategoriach wiekowych, Junior oraz Senior. Warto zaznaczyć iż w przyjętej przez nas formule za amatorów uznaliśmy zawodników nie posiadających licencji ani Wielkopolskiego ani Polskiego Związku Jeździeckiego. Dla zawodników posiadających aktualną licencję utworzyliśmy osobną kategorię - Open Profi. Ponieważ było spore zainteresowanie naszymi zawodami, utworzyliśmy w tym roku aż trzy kategorie Open – Kuce w programie L-1, oraz dwa programy dla dużych koni, czyli P-2 oraz N-4. Ze względu na stosunkowo niewielką liczbę imprez ujeżdżeniowych w regionie oprócz przejazdów klasyfikowanych dopuszczane były również przejazdy treningowe, gdzie zawodnicy mogli wykonać program bez udziału w klasyfikacji danego konkursu (np. zawodnik na dużym koniu jechał w konkursie dla kucy itp.) 

            W kategorii Kuce Open rywalizowali w programie L1 na małym czworoboku pod czujnym okiem sędziego głównego Mistrzostw, Pani Moniki Warych. 

Na podium w kategorii znaleźli się:

Mistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Dzieci i Juniorzy Młodsi na Kucach

Julia Antkowiak na Lucas RJT/Pony Jumping Team

 

I Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2018

w kategorii Dzieci i Juniorzy Młodsi na Kucach

Marta Kunaj na Pipi/Pony Jumping Team

 

II Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Dzieci i Juniorzy Młodsi na Kucach

Małgorzata Pogonowska na Leminusie/Pony Jumping Team

 

 

 

            W drugim konkursie tego dnia, o Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii Junior, mogliśmy obserwować najwięcej przejazdów tego dnia. Juniorzy rywalizowali w programie L3. Bardzo cieszy bardzo dobra ocena przejazdów reprezentantów gospodarzy, z których aż sześciu znalazło się w pierwszej 10 najlepszych przejazdów. Najlepiej na czworoboku zdaniem Pani Barbary Berezowskiej zaprezentowały się:

Mistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Junior

Agnieszka Słodzinka na Odyseuszu/KJ Podkowa Gruszczyn

 

I Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Junior

Aleksandra Spylczyn na Bacardi/KJ Raduszyn

 

II Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Junior

Magdalena Bach - Żelewska na Fenrirze z Moreny / Stajnia Raduszyn

 

 

            Bardzo miłym dla organizatorów akcentem była bardzo dobra dyspozycja pary Ola Spylczyn i Bacardi, którzy dopiero w zeszłym roku dołączyli do nas do Klubu. Warto zaznaczyć, że był to dopiero drugi start tego konia w zawodach ujeżdżeniowych.  Tym razem ubiegłoroczna Wicemistrzyni Amatorów musiała zadowolić się trzecią lokatą, ale widać że para nadal prezentuje bardzo wysoki poziom.

            Konkurs o Mistrzostwo Wielkopolski Amatorów w kategorii Senior odbywał się w klasie P. Programy w klasie P zawierają trudniejsze elementy oraz bardziej wymagające konfiguracje wymagań stawianych koniom oraz jeźdźcom. O tytuł Mistrza rywalizowało 4 pary. W programie P-1 przejazdy oceniało 2 sędziów, Pani Liliana Jachimowicz oraz Pani Monika Warych. W tej kategorii najlepsze oceny zebrali:

Mistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Senior

Joanna Goździewska na Leo

 

I Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Senior

Joanna Żak na Milano KP / Stajnia Złotoryjsko

 

II Wicemistrzyni Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

w kategorii Senior

Aleksnadra Boczkowska na Adorado / Stajnia Złotoryjsko

 

            Nieco bardziej zaawansowany w stopniu trudności program P tego dnia, P-2, zarezerwowany został dla kategorii Open. Bardzo cieszy nas frekwencja w tej grupie, gdzie można było oglądać aż 9 przejazdów. Zaprezentowany był bardzo wysoki poziom, a spośród wszystkich przejazdów sędziowie w składzie Pani Monika Warych oraz Pani Liliana Jachimowicz uznali za najlepsze:

Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

kategoria Profi Open

Halina Kosakowska na Mefisto / KJ Raduszyn

 

Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

kategoria Profi Open

Antonina Roemer na Cyceronie / KS Grand Horse

 

Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2019

kategoria Profi Open

Anna Maria Kluza na Pradzie / KS Grand Horse

 

 

W tym roku postanowiliśmy jeszcze podnieść poprzeczkę, jeśli chodzi o poziom trudności programów do obejrzenia w Raduszynie. W kategorii Profi Open II rywalizowały ostatecznie dwie pary, ale obie na bardzo dobrym poziomie. Nieco ponad 0,5 punktu procentowego tym razem lepsza była Antonina Roemer i Cyceron (62,847%) nad Haliną Kosakowską, tym razem na Babilonie (62,361%).

Pełne wyniki Mistrzostw Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu na stronie kosakowscy.pl, dressage.pl oraz dressage24.pl

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i gratulujemy dobrych wyników. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki pozwolą Państwu wystawić nam pozytywną opinię i pomóc w rozwoju tej inicjatywy. W tym miejscu dziękujemy za dużą frekwencję, zwłaszcza przy niezbyt sprzyjającej aurze oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy z różnych przyczyn nie dotarli - za wysoką kulturę jeździecką, którą się wykazali informując nas o zmianie planów. 

            Pragniemy podziękować Panu Jarosławowi Dobrowolskiemu Radnemu Rady Powiatu Poznańskiego za wsparcie finansowe imprezy oraz uświetnienie jej swoją obecnością.

            Ponadto pragniemy gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tej imprezy. Tych osób jest naprawdę dużo, gdyby wymieniać je z imienia i nazwiska powstały by dwa dodatkowe artykuły, zamiast tego przesyłam podziękowania za bycie paliwem dla Mistrzostw, bez którego daleko byśmy nie zajechali.