Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

24.05. 2021

ZR-A Raduszyn 2021


W sobotę 22.05 odbyły się w Raduszynie zawody Regionalne w Ujeżdżeniu.

Po raz kolejny można było oglądać zaciętą rywalizację na naszym czworoboku, aż do klasy C włącznie.

Po raz drugi odbyły się u nas zawody Regionalne, w dodatku Eliminacje Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu.

Ponownie cieszy nas duża frekwencja na naszych zawodach. Ostatecznie odbyły sie 72 przejazdy, które udało się opanować w ciągu 11 godzin. Było by nieco szybciej, gdyby nie kapryśna ostatnio pogoda... Musieliśmy na niecałą godzinę przerwać zawody, by schronić się przed burzą, oraz by odzyskac czworobok.

W tym miejscu dziękujemy za wsparcie Stajniom Łopuchowskim, a w szczególności rezydującym tam Marcie Wiśniewskiej oraz Annie Śledzik za wsparcie organizacyjne.

W Programie L-1Ra zwyciężyła Wiktoria Cwalina na Szogunie z KJ Podkowa Gruszczyn z wynikiem ponad 75 %. Ta sama zawodniczka, ale na Ramiro zajęła miejsce drugie z wynikiem 73,150 %. Trzecie miejsce należało do Lily Kuleszy na Bessel z również z Gruszczyna, z wynikiem 70,537 %. Sędziowali Pani Liliana Jachimowicz i Pan Jerzy Łukomski.

W zawodach regionalnych w programie P-6 gdzie sędziowała Pania Liliana Jachimowicz oraz Pan Jerzy Łukomski wyniki prezentowały się następująco, pierwsze miejsce zajęła Nikola Antkowiak na Lucas RJT z Rio Grande Krosinko - 65,729%. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Szott i Warka z wynikiem 65,416 %, a trzecie Magdalena Perz i Odyseusz z notą 64,271 % z KJ Podkowa Gruszczyn.

W konkursie poza klasyfikacją pucharówą mieliśmy liczną liczbę przejazdów, która byłaby zdecydowanie liczniejsza, gdybyśmy dysponowali przestrzenią dla 2 czworoboków. 

Z licznych przejazdów najlepiej ocenione przez Panią Monikę Warych oraz Pana Jerzego Łukomskiego były: Celina Urbanowicz i Laureano z bardzo wysoką notą 67,614 % z JUKS Abakus Kaczyna, zaraz za nią uplasowała się reprezentantka gospodarzy - Halina Kosakowska i debiutujący w ujeżdżeniowych zawodach regionalnych Barczero, z wynikiem 66,477 %. Za nimi na miejscu trzecim z wynikiem 65,681 ukończyła rywalizację Magdalena Perz i Odyseusz z Gruszczyna.

W konkursie P-1 sędziowanym przez Panie Monikę Warych i Liliane Jachimowicz wyróżnione zostały następujące pary: Małgorzata Kuś i Adela, SJ Baborówko, z wynikiem 69,000 %, Halina Kosakowska i Mefisto, KJ Raduszyn, z wynikiem 66,100 % oraz Agnieszka Kowalczyk, JKS Gold Team Mieczewo, z wynikiem 65,700 %.

W licznej grupie Juniorów Na Dużych Koniach, pod czujnym okiem Pana Jerzego Łukomskiego i Pani Moniki Warych, bardzo dobrze rozpoczęła sezon Anna Suszczyk, KJ Raduszyn, która w ładnym przejeździe uzyskała 65,770 % na koniu Moment, na miejscu drugim jest uplasowała się Helena Król, SJ Baborówko, na Amonie z wynikiem 65,193 %, a miejsce trzecie zajęła Agata Gaweł na Rubinio 65.

W kategorii Open, cieszącej się również dużą popularnością, pozycję liderki objęła Dominika Siudzińska, JUKS Abakus Kaczyna, która na Knoxville'u uzyskała najwyższy wynik całych zawodów - 69,375 %, miejsce drugie zajęła – Joanna Goździewska, JUKS Mieczewo, która na ogierze Leo uzyskała 63,889 %, a miejsce trzecie – Karolina Pinczyńska, JUKS Abakus Kaczyna, która na Flamenco CCLXXIV uzyskała wynik 63,750 %. W tym konkursie sędiowali Pani Liliana Jachimowicz oraz Pan Jerzy Łukomski.

W prestiżowej grupie startujących w klasie C na miejsu pierwszym, uplasowała się Dominika Siudzińska i Knoxville, którzy uzyskali 65,343 %. Nieco za nią rywalizację z wynikiem 64,461% ukończyła Agnieszka Słodzinka na Filano H, KJ Podkowa Gruszczyn, a za nimi Karolina Pinczyńska i Flamenco CCLXXIV z wynikiem 63,137 %.

Bardzo ważną nowością w tegorocznej edycji Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu jest pozyskanie głównego sponsora cyklu, którym jest Producent Pasz i Suplementów dla Koni Pro-Linen.

Oprócz voucherów o łącznej wartości 600 zł, dodatkowo ufundował 200 zł voucher dla najlepszego przejkazdu zawodów. tym razem była to Dominika Siudzińska, JUKS Abakus Kaczyna i Knoxville. Gratulujemy!

Warto wspomnieć iż puchary i trofea w każdym konkursie oraz pula nagród ponad 2000 zł były możliwe tylko dzięki wsparciu licznych sponsorów, którym stokrotnie dziękujemy:

- Pro-Linen – główny sponsor cyklu

- Burmistrz Miasta i Gminy Murowanej Gośliny Pan Dariusz Urbański

- Sklep Jeździecki Bruge – KonieSklep.pl

- Internetowy Sklep Jeździecki Malezja

- Albedo Marketing

- Foto i Basta

- PhotoImpuls Anna Rząsa

- Taxi Horse – profesjonalny transport koni

- Pan Jarosław Dobrowolski

- Unipasz

- Grupa Ratownictwa Medycznego PaRaMed

- AlborHaft

- Lokalna Grupa Działania „Kraina Trzech Rzek”

- Internetowy Sklep Jeździecki NordHorse.pl