Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Aktualności » Aktualności

Aktualności

13.02. 2013

Po szkoleniu


Nasze wrażenia po szkoleniu są bardzo pozytywne! Pierwszego dnia ponad 3 godzinny wykład dotyczył przede wszystkim informacji zawartych w książce. Było to przedstawienie najważniejszych zagadnień dla nie zaznajomionych z podejściem prezentowanym przez Dr Heuschamanna oraz swoiste podsumowanie wiadomości dla tych, którzy już z jego publikacjami mieli styczność.

Organizatorzy szkolenia zadbali o obecność końskiego szkieletu na seminarium, dzięki czemu można się było przyjrzeć z bliska i w trójwymiarze końskiej anatomii.

Na zajęciach praktycznych, które odbywały się na Woli zmarzliśmy, ale było warto. Na szkoleniu z końmi pojawili się Daria Kobiernik, Piotr Morsztyn, Alicja Chodkiewicz, Małgorzata Ciszek - Lewicka oraz Marek Lewicki, czyli osoby znane w świecie jeździeckim, z dużym doświadczeniem oraz nieprzeciętnymi umiejętnościami. Jest ot sygnał, że jeździectwo kładące duży nacisk na dobrostan konia wychodzi z niszy i zaczynają się nim interesować zawodnicy z czołówki poliskich rankingów. Wskazówki, które uszłyszeli na szkoleniu dotyczyły przede wszystkim rozluźnienia i rozciągnięcia mięśni konia.

Drugiego dnia na wykładzie pojawiły się ciekawe pomoce audiowizualne, za pomocą których przybliżane były biomechaniczne podstawy jeździectwa w proponowanym prze Dr Heuschamnna stylu. Zaproponowane wyjaśnienia oraz rzeczowe argumenty w bardzo korzystnym świetle przedstawiały zalety prawidłowego rozluźnienia konia.

Drugiego dnia zajęć praktycznych można było zobaczyć Osadkowskiego Van Halena w skoku, a oprócz tego Piotr Morsztyn pokazał swojego drugiego konia z rozrysowaniem układu mięśni i kości w specjalnej technice. Był to bardzo obrazowy pokaz mięśni w ruchu.

Z tego seminarium wyciągnęliśmy wiele ciekawych wniosków, a ta metoda została nam w jasny i rzeczowy sposób przedstawiona. Część z elementów opisywanych przez Dr Heuschmanna oczywiście juz stosowaliśmy, ale teraz jesteśmy bogatsi o teoretyczne uzasadnienie naszych działań.

Gdy rozmawialiśmy po szkoleniu w mniejszym gronie, uznaliśmy, że warto rozwinąć nasze szkolenie o kilka elementów oraz zgłębić wiedzę na temat anatomii końskiej. Naszym celem jest uzyskanie jeszcze lepiej wyszkolonych koni oraz umiejętne przekazywanie tej wiedzy adeptom naszej stajni. Pierwszy krok już za nami.


Zdjęcia już wkrótce, a tymczasem na facebooku.