Aktualności » Aktualności

Aktualności

25.05. 2013

ZW w Raduszynie

25 maja 2013 roku w naszej stajni odbyły się zawody wewnętrzne na otwarcie sezonu startowego w 2013 roku.

Rozegrane zostały 2 konkursy w 3 kategoriach Mini LL dla gości, Mini LL oraz LL. Oprócz tego zawodniczki z Klubu Jeździeckiego Raduszyn, Marta Lis i Joanna Żak wykonały pokazowy przejazd, Maczo w klasie LL i L, a Midas dwukrotnie w klasie L.

Cieszy nas duża frekwencja na zawodach, zarówno ze strony startujących jak i kibiców, tym bardziej że pogoda tym razem mogłaby być lepsza.

Przez kilkugodzinne opady deszczu zawodnicy musieli stawić czoła nie tylko swoim wątpliwościom, wymagającemu parkurowi i niepogodzie, ale również przemokniętemu placowi wraz z kałużami i strumyczkami.

Parkur był wymagający pod względem układu najazdów, ponieważ był zbudowany na bazie Srebrnej Odznaki. Ciekawostką jest fakt że nie odnotowano ani jednej zrzutki! W klasie Mini LL najwyższa przeszkoda miała 60 cm, a w konkursie LL 80. Świadczy to o dobrym przygotowaniu jeźdźców i koni jeśli chodzi o część skokową. Zanotowano tylko jeden upadek, ale zawodniczka dzielnie się podniosła i pojechała konkurs dalej.

Wszyscy spisali się znakomicie i mamy nadzieje że osiągnęli swoje cele. Jeśli nie, to następne starty na pewno im na to pozwolą.

W klasie Mini LL dla Gości wygrała Zuza Owczarzak na Jonathanie, która pokonała parkur w znakomitym czasie 54 sekund i z zerowym dorobkiem punktów karnych, przed Klaudią Kuś na Rozie i Martyną Owczarzak na Jonathanie, które ukończyły przejazdy z 4 punktami karnymi na koncie.

W klasie Mini LL wygrała Magda Biwan na Banicie z czasem 1:19 i 4 punktami karnymi. Wyprzedziła zaś Wiktorię Karasiewicz startującą na Mirażu i Damiana Smacha na Blekim.

W klasie LL najlepszy okazał się Jakub Adamski na Mirażu, który ukończył przejazd bez punktów karnych z czasem 59 sekund. II miejsce zajęła Justyna Brauza na Dunaju również bez punktów karnych, ale z czasem o sekundę gorszym! III miejsce przypadło Maji Tadyszak na Dunaju, bez punktów karnych z czasem 1 minuta 19 sekund.

Rywalizacja przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Bardzo dziękujemy za miły doping dla wszystkich zawodników. Dla części z nich był to pierwszy start w życiu.

Po zawodach można było się ogrzać w Kominkowej przy herbatce i ciasteczku.

Dziękujemy wszystkim którzy przybyli, startowali oraz pomagali w tych zawodach.